Jak wybrać idealny prezent na roczek?

Pierwsze urodziny dziecka są dniem bardzo uroczystym i niezapomnianym dla całej rodziny. Dlatego tak wiele osób ma problem z doborem prezentu, który idealnie pasowałby  na tę jedyną w swoim rodzaju uroczystość. Co kupić maluchowi na roczek?

Kłopoty przy wyborze prezentu na roczek miewają wszyscy najbliżsi dziecka, począwszy od rodziców chrzestnych, a skończywszy na babciach i dziadkach. Nie ma w tym niczego dziwnego, trudno jest podjąć finalną decyzję, ponieważ każdy chciałby, żeby ich prezent jednocześnie był wyjątkową pamiątką na lata oraz aby ucieszył samego malca. Jak połączyć te dwie zupełnie różne kategorie prezentów? Jeden przedmiot nie spełni obydwu kryteriów, dlatego warto kupić dwa – upominek, z którego dziecko mogłoby skorzystać od zaraz i pamiątkę, którą będzie mogło cieszyć się również po latach. W pierwszym przypadku najlepiej sprawdzą się zabawki, jednak nie zapomnijmy, aby był to przedmiot dobrej jakości, w przeciwnym razie nie posłuży malcowi zbyt długo. Dobrymi podarunkami na roczek okażą się: rowerek, huśtawka, jeździk, konik na biegunach, zestawy klocków czy ciekawe zabawki interaktywne. A co wybrać jako prezent – pamiątkę?

z2Ciekawymi i efektownymi pamiątkami na roczek są elementy biżuterii. Dla dziewczynki możemy wybrać np. kolczyki czy uniwersalną srebrną lub złotą bransoletkę. Wybierając odpowiedni model pamiętajmy jednak, że jest to upominek dla dziecka, dlatego nie powinien być zbyt dojrzały, zbyt pokaźny czy zbyt bogato zdobiony. Najlepiej sprawdzą się drobne, filigranowe, a jednocześnie dziewczęce dodatki, na przykład w kształcie kwiatków, motylków, serduszek, gwiazdek lub w podobnych formach.

Idealnym prezentem na roczek, czy to dla dziewczynki, czy chłopca, wydaje się złoty łańcuszek z medalikiem, krzyżykiem lub ciekawą zawieszką. Na biżuterii możemy też umieścić grawer z dedykacją, aby zaakcentować doniosłość okazji, na którą został podarowany nasz prezent. Zamiast biżuterii, jako pamiątkę możemy też kupić dziecku efektowną, wykonaną ze złota lub srebra grzechotkę, buciki lub smoczek albo inny przedmiot tego typu kojarzący się z niemowlęctwem.