Jakie kolczyki do pępka są teraz najbardziej modne?

Kilka lat temu naprawdę mnóstwo młodych dziewczyn decydowało się na zrobienie sobie kolczyka w pępku. Dzisiaj moda ta zdaje się powracać – kolczyk w pępku ma znowu coraz więcej osób i to nie tylko tych spośród nastolatek. Pojawia się jednak pytanie, na jakie kolczyk postawić, aby był on naprawdę modny.

Modne są obecnie kolczyki do pępka, które przedstawiają rozmaite figurki. I tak ogromną popularnością cieszą się kwiatki, kotki oraz nawet wieże Eiffla. Takie kolczyki są bardzo wyraziste, a ich dostrzeżenie nie nastręcza żadnych problemów. Wystarczy, że brzuch nie jest w pełni zasłonięty, aby kolczyk było doskonale widać. W związki z tym są to kolczyki odpowiednie dla osób, które nie mają problemów ze zwracaniem uwagi innych.

W sprzedaży dostępne są również proste kolczyki do pępka w jednolitym kolorze. Mają one najczęściej postać prostego walca, który zakończony jest kulką. Takie kolczyki rzucają się w oczy dużo mniej. To, jak bardzo są widoczne uzależnione jest tego, z materiału w jakim kolorze wykonany jest kolczyk. Osoby, które lubią zwracać na siebie uwagę i nie boją się spojrzeń innych decydują się najczęściej na kolczyki w neonowych, rzucających się w oczy barwach. Te zaś, które wolą raczej unikać spojrzeń innych osób stawiają na kolczyki skromne, jasne, nieraz pastelowe. Jedne i drugie są naprawdę modne i cieszą się wielką popularnością.

z2Kolczyki w pępku najczęściej noszą kobiety. W przypadku mężczyzn taką ozdobę spotyka się bardzo rzadko. I to właśnie panie dyktują, jakie kolczyki do pępka są naprawdę modne. Rodzaj wybieranego kolczyka uzależniony jest najczęściej tym, w jakich kręgach obraca się osoba, która się na nie decyduje. Kręgi artystyczne często stawiają na kolczyki duże, wyraziste i przykuwające uwagę. Kobiety biznesu, które chcą w ten sposób ozdobić swoje ciało, wybierają raczej kolczyki proste i dyskretne. Stawiają na takie na wypadek, gdyby ich ciało przez przypadek się odsłoniło. Wówczas kolczyk nie rzuci się tak w oczy.

Kolczyk w pępku może stanowić świetną ozdobę ciała, ale zawsze musi zostać odpowiednio dobrany.