Modne kolczyki – jakie wybrać

Kolczyki zawsze dodają kobiecie urody oraz wdzięku! Dzięki nim wygląda ona dziewczęco, kobieco i – nawet jeśli są duże i wyraziste – bardzo delikatnie. Nic dziwnego, że tyle kobiet je uwielbia! Jednak biżuteria – tak jak stroje – podlega ciągłym zmianom mody. Jakie kolczyki są aktualnie modne?

Oryginalność zawsze w modzie

O dłuższego czasu, tym co najważniejsze i najmodniejsze, jest oryginalność! Dobrze jest pozytywnie się wyróżniać! Jeśli więc znajdziesz jakiś unikatowy dodatek, nie bój się go nosić – mowa tutaj również o kolczykach!

Nierzadko zdarza się, że odnajdziemy coś w starej szafie rodziców, czy w kuferku babci. Takie rzeczy – po renowacji – mogą wyglądać zniewalająco. Zawdzięczają to swojej własnej – nierzadko niezwykłej – historii i prawdopodobnie są na tyle unikatowe, że trudno będzie aktualnie znaleźć je w ofertach skleĻw. Będą zatem znakomitym dodatkiem do każdego stroju i zwrócą uwagę każdego! W cenie są obecnie nawiązania do historii – biżuteria z historią jest zatem jak najbardziej właściwa.

 4Trendy wśród kolczyków

Obowiązujące trendy można podzielić następująco:
– nawiązania historyczne
– nawiązania do kultury słowiańskiej
– nawiązania do obcych kultur i religii
– geometryczne wzory
– wyraziste kolory
– duże, masywne kształty
– najpopularniejsze materiały to: srebro, żółte, białe i różowe złoto, stal szlachetna, rzemyki, drewno

Na kolczykach mogą zatem znaleźć różne znaki i symbole – mogą być na nich naniesione lub też kształt kolczyków może do nich nawiązywać. O jakie symbole chodzi? Głównie o znaczeniu kulturowym, przy czym chodzi tu o znaki z innych kultur i krain.

Nadal modny jest również trend nawiązywania do przeszłości Polski i tradycyjnych, słowiańskich wyrobów, dlatego też kolczyki mogą być ozdobione staropolskimi kwiatami lub frędzlami.

Kolczyki w kształcie figur geometrycznych

W modzie są również figury geometryczne – koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt itp. Ważne, aby kolczyki były duże i kolorowe – dzięki temu

Kolczyki w kształcie kółkobieta wyróżnia się z tłumu. W czasie lata możemy sobie pozwolić na szaleństwo kolorów – najmodniejsza obecnie jest orzeźwiająca cytryna, świeża zieleń, wesoły pomarańcz oraz elegancka, delikatna fuksja.

Nie muszą być też tradycyjne – moda nawiązuje do historycznych rozwiązań, czyli między innymi nausznic noszonych w starożytności. Właśnie dlatego w sklepach dostępne są także i nausznice – wykonane ze złota, srebra lub też imitacji tych tworzyw. Kolczyki te tworzą wzdłuż ucha elegancką i przyciągającą wzrok dekorację, która każdej kobiecie dodaje wyjątkowości i czaru!

Polecamy w sprawdzonym sklepie jubilerskim jubiler.pl: