Trendy wśród kolczyków

Kolczyki zawsze dodają kobiecie urody oraz wdzięku! Dzięki nim wygląda ona dziewczęco, kobieco i – nawet jeśli są duże i wyraziste – bardzo delikatnie. Nic dziwnego, że tyle kobiet je uwielbia! Jednak biżuteria – tak jak stroje – podlega ciągłym zmianom mody. Jakie kolczyki są aktualnie najmodniejsze?

    NAJMODNIEJSZA JEST ORYGINALNOŚĆ

    Należy pamiętać, że już od dłuższego czasu, tym co najważniejsze, jest oryginalność! Dobrze jest pozytywnie się wyróżniać! Jeśli więc znajdziemy jakiś unikatowy dodatek, nie bójmy się go nosić – mowa tutaj również o kolczykach!
Częstokroć zdarza się, że odnajdziemy coś w starej szafie rodziców, czy w kuferku babci. Takie rzeczy – po renowacji – mogą wyglądać zniewalająco. Głównie dlatego, że posiadają swoją własną historię i nie znajdziemy ich w sklepach. Będą zatem znakomitym dodatkiem do każdego stroju i zwrócą uwagę każdego! W cenie są obecnie nawiązania do historii – biżuteria z historią jest zatem jak najbardziej właściwa.

 4   TRENDY WŚRÓD KOLCZYKÓW

Obowiązujące trendy można podzielić następująco:
– nawiązania historyczne
– nawiązania do kultury słowiańskiej
– nawiązania do obcych kultur i religii
– geometryczne wzory
– wyraziste kolory
– duże, masywne kształty
– najpopularniejsze materiały to: srebro, żółte, białe i różowe złoto, stal szlachetna, rzemyki, drewno

    Na kolczykach powinny się zatem znaleźć różne znaki i symbole – mogą być na nich naniesione lub też kształt kolczyków może do nich nawiązywać. O jakie symbole chodzi? Głównie o znaczeniu kulturowym lub religijnym, przy czym chodzi tu o znaki z innych kultur i krain. Ostatnio pojawił się również trend nawiązywania do przeszłości Polski i tradycyjnych, słowiańskich wyrobów, dlatego też kolczyki mogą być ozdobione staropolskimi kwiatami. Kolczyki mogą też być zdobione frędzlami – wygląda to bardzo interesująco!
4a    W modzie są również figury geometryczne – koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt itp. Ważne, aby kolczyki były duże i kolorowe – dzięki temu kobieta wyróżnia się z tłumu. W czasie lata możemy sobie pozwolić na szaleństwo kolorów – najmodniejsza obecnie jest orzeźwiająca cytryna, świeża zieleń, wesoły pomarańcz oraz elegancka, delikatna fuksja.
    Nie muszą być też tradycyjne – moda nawiązuje do historycznych rozwiązań, czyli między innymi nausznic noszonych w starożytności. Właśnie dlatego w sklepach dostępne są także i nausznice – wykonane ze złota, srebra lub też imitacji tych tworzyw. Kolczyki te tworzą wzdłuż ucha elegancką i przyciągającą wzrok dekorację, która każdej kobiecie dodaje wyjątkowości i czaru!